Energie cedru


1. Skąd pochodzi energia cedru?
2. Charakterystyka i oddziaływanie cedru
3. Rytm cedru
4. Rezonans w ciele i subtelne energie cedru
5. Moc dzwoniącego cedru
6. Bibliografia


1. Skąd pochodzi energia cedru?

energia1

Nawet w niewielkim kawałeczku cedru jest „więcej energii, niż we wszystkich sztucznych instalacjach i urządzeniach na Ziemi". Lecz co to za energia, skąd pochodzi i do czego lub dla kogo jest przeznaczona?
Cedr to długowieczna istota, żyje 550 lat, w literaturze są wzmianki również o 800-letnich okazach. Przez ten czas, miliony jego igieł chwytają z kosmosu promieniowanie, zrodzone przez ludzi. Człowiek w stanie miłości wypromieniowuje jasną energię, która odchodzi w przestrzeń kosmiczną. To energia stwarzania, która zdolna jest tworzyć światy, a prędkość jej przemieszczenia się jest nieuchwytna przez żadne przyrządy. Wystarczy jej chwila, by, by dosięgnąć innych planet, odbić się od nich i wrócić na Ziemię.

Słońce także odbija jasne energie człowieka, chociaż nie całe ich widmo. Ulega odbiciu i wraca na Ziemię tylko dobre promieniowanie. Dniem i w nocy cedr swoimi igiełkami przyjmuje to promieniowanie i gromadzi w sobie pełne spektrum jasnej energii, wypromieniowanej przez ludzi. Kiedy brakuje jej w kosmosie lub na Ziemi, cedr oddaje tę energię. Lecz przecież człowiek nie zawsze znajduje się w stanie miłości.

Niestety, ludziom znajome są i negatywne uczucia: złość, agresja, zawiść. W takim stanie człowiek wypromieniowuje energię innego rodzaju – ciężkie, niszczące promieniowanie. Ono nie może unieść się w przestrzeń kosmiczną, tylko kieruje się w głąb Ziemi, i odbiwszy się od jej jądra, wracają do człowieka. Ciemne promieniowanie bezpośrednio wpływa na swojego twórcę, wzmacniając w nim złość, niszcząc zdrowie i życie. Ciężkie promieniowanie rodzi katastrofy, kataklizmy, wywołuje wojny, konflikty[…]


2. Charakterystyka i oddziaływanie cedru

energia1

Cedr to jeden z energetycznych gigantów królestwa drzew. Może rosnąć na błotnistych, energetycznie złych miejscach i wypromieniowywać skoncentrowaną czystą energię, która będzie powstrzymywać swoim strumieniem każdy przejaw zła. To drzewo nie czeka, aż się do niego zwrócimy, i nie pyta o pozwolenie na ingerencję w wasze problemy. Wewnętrznym wzrokiem cedr nieomylnie wyczuje zmęczonego, wyczerpanego, czy zaniepokojonego człowieka. Następnie obejmuje go swoim potężnym biopolem.
Popadłszy w taką przestrzeń, można godzinami siedzieć pod jego koroną, czując, jak odchodzą precz wszystkie smutki. Za sprawą swojej mocy cedr otwiera nasz związek z Układem Słonecznym, podnosząc naszą energię wzwyż, do niebios, skąd niebawem wraca do nas jasna energia, dająca ochronę.

Cedr sprzyja polepszeniu i unormowaniu sfery seksualnej, ochronie przed psychicznymi i magicznymi atakami, rekonwalescencji po chorobach.
Leczy choroby narządów płciowych, odbudowuje równowagę hormonalną, uspokaja, regeneruje siły psychiczne, uzdrawia drogi oddechowe (ponieważ często problemy z oddychaniem związane są nie z niewydolnością samych organów, a z problemami w innych sferach życia i złą atmosferą w domu lub pracy chorego).

Dla leczenia drewnem cedru przygotowuje się nieduży okrągły klocek, 15 cm wysokości i średnicy 5-6 cm. Tym klockiem można robić masaż osłabionych mięśni po urazach i złamaniach, udarach i uszkodzeniach zakończeń nerwowych, przy paraliżach i niedowładach, rozcierać siniaki po stłuczeniach i naciągnięciach. Prócz tego, masaż brzucha cedrowym drewnem sprzyja wzmocnieniu aktywności żołądka i jelit, wzmacnia potencję u mężczyzn i wspiera równowagę hormonalną u kobiet.
Masaż można robić przez 15 minut, do trzech raz na dzień, aż do pełnego wyleczenia.

3. Rytm cedru

energia3

O cedrze można powiedzieć, że ma skomplikowany rytm. Zazwyczaj wstaje o świcie, jednak kiedy niebo jest pokryte chmurami i energie wolniej krążą, śpi dłużej niż zwykle i „budzi się” około 10-tej rano, i nagle rozpoczyna swoją aktywność. Między 15-stą a 16-stą ma krótką przerwę, na czas której przestawia się na wieczorny porządek. Wieczorem bywa aktywny do 23-ciej, następnie „zasypia”, by znów obudzić się wraz z pierwszymi promieniami słońca. Zimą jego aktywność nie ustaje, tylko śpi znacznie dłużej. Poranny sen trwa do 10-tej, następnie koło 20-stej znów zasypia, lecz budzi się i czuwa od północy do trzeciej rano), chroniąc las.

Obcować z cedrem najlepiej w okresie jego aktywności. Trzeba oprzeć się plecami o drzewo, poprosić je o pomoc, poczuć strumień siły drzewa, odprężyć się. Seans powinien trwać minimum 25 minut, po czym trzeba podziękować drzewu i spokojnie odejść. Zazwyczaj przed końcem seansu pojawia się uczucie pełni w ciele, spokój i pewność siebie.


4. Rezonans w ciele i subtelne energie cedru


energia1


Ponieważ nasz cedr jest klasyfikowany jako sosna (syberyjska), zamieszczam ezoteryczne opisy działania obu tych drzew.

Cedr:
Rezonans w ciele: Czakra podstawy
Działanie: Cedry są drzewami, które mogą nas prowadzić w głąb ziemi, a także przez przestrzeń i czas. Osoby chcące wzmocnić swoją pamięć, znajdą w tym drzewie wsparcie. Cedry otwierają naszą pamięć i pozwalają nam na nowo powiązać związki z przeszłością. Dzięki temu drzewu dane nam jest doświadczyć wszechogarniającego zrozumienia naszego życia.
Cedry wspierają naszą siłę woli, a także systematyczność. Wytrwałość i głębia, której udzielają nam cedry, mogą nas przygotować na długotrwałe przedsięwzięcia albo na szczególny wysiłek.
Rekomendacja astrologiczna: Lew i Koziorożec

Sosna:
Rezonans w ciele: Czakra gardła, czakra serca, czakra podstawy
Działanie: Wibracje sosny zwiększają nasze umiejętności przysłuchiwania się. Osoby mające ogromną potrzebę zwierzenia się, czy ciągłego opowiadania o sobie, zostaną wprowadzone w ciszę i okażą więcej zainteresowania dla innych. Wraz z tymi wibracjami doświadczamy swojej głębokiej wartości, dzięki której nie musimy już nigdy więcej stawiać się w centrum uwagi. Sosny są również dalece pomocne przy przepracowywaniu uczucia wstydu i tremy, ponieważ sprzyjają skoncentrowaniu się na sobie.
Ze względu na to, że mają one także bardzo silne działanie odtruwające, wspierają dodatkowo nasze procesy oczyszczania. Przepracowani i zestresowani ludzie dzięki temu drzewu mogą dotrzeć do istoty swego opanowania i spokoju. Częstotliwość drgań sosny pomaga prócz tego być odpornymi na roszczenia i wymagania innych, a zarazem otworzyć nasze serca.
Ludzie zdezorientowani co do tego, za co ponoszą odpowiedzialność, poprowadzeni zostaną przez sosnę do wnętrza swego serca.
Rekomendacja astrologiczna: Rak i skorpion.


5. Moc dzwoniącego cedru


energia1

Według słów Anastazji, każdy cedr dziś hodowany przez ludzi z miłością i czułością, z odpowiednią świadomością, obowiązkowo stanie się w przyszłości dzwoniącym cedrem. W jej wizji, dzwoniące cedry będą rosnąć również w miastach, dając wszystkim ludziom mnóstwo dobrej, błogiej energii.

Anastazja i jej dziadkowie opowiedzieli o "dzwoniących cedrach" (jest to opisane w pierwszym tomie "Anastazji"), które rzadko, lecz są spotykane. Takie zjawisko zdarza się, kiedy cedr gromadzi, przechowuje energię, lecz jej nie oddaje. „Po 500 latach on zaczyna dźwięczeć. By zwrócić ludziom jasną energię, powinien zetknąć się z człowiekiem bezpośrednio. Cedr dzwoni zazwyczaj trzy lata, po czym, nie mając możliwości oddania energii w kosmos, on już i człowiekowi nie może ją oddać. Zaczyna się męczący proces spalania nieprawdopodobnej ilości jasnej energii Ziemi, w tej liczbie i znajomości. Spalając energię, cedr umiera, i to trwa 27 lat. Jeżeli dźwięczący cedr ściąć i rozdać po małym kawałeczku ludziom w prezencie, to będzie oddawać jasną energię każdemu posiadaczowi. Kawałeczek tego cedru trzeba nosić, jak medalion, na piersi, by dotykał ciała. Wkładać trzeba taki "medalion", stojąc bosymi nogami na trawie i dłonią lewej ręki przyciskając go do obnażonej piersi. Po dosłownie minucie daje się odczuć pochodzące od cedru przyjemne ciepło. Kiedy pojawi się pragnienie dotknąć cedru, trzeba go trzeba szlifować koniuszkami palców, właśnie tę stronę, która przylega do ciała. Dużym i wskazującym palcem wolnej ręki kawałeczek cedru trzeba przytrzymywać z drugiej strony. Według dziadka Anastazji, już po trzech miesiącach u człowieka poprawi się zdrowie, ogólne samopoczucie. Ten, kto nosi kawałeczek dzwoniącego cedru na piersi, staje się bardziej dobry, przyciągający, wywołuje uczucie miłości do siebie, i sam odnosi się do ludzi z życzliwością i miłością. Taki człowiek wzmacnia w sobie zdolności twórcze, jego talent wzrasta, powodzi mu się we wszystkim. Kawałeczek dzwoniącego cedru jest zdolny wyleczyć od wszystkich chorób…


6. Bibliografia


"Anastazja" tom I, Władimir Megre
"Energia drzew" Jasmin i Michael Reid
http://www.treeland.ru/article/garden/kedr/energo.htm