Ozdobne lusterko w brzozowej korze
Wykonane z kory brzozowej, podręczne lusterko z pokrywką, zamykane na drewnianą wsuwkę. Ponieważ są to lusterka wykonane ręcznie, różnią się między sobą wzorami - zapytaj o aktualnie dostępne podczas składania zamówienia - w przeciwnym razie wysyłamy losowo. Znakomicie nadaje się na unikalny podarunek.

Według tradycji słowiańskiej, brzoza symbolizuje żeńską zasadę Wszechświata.
Oznacza czystość, połączenie z boskością, reprezentuje siłę życiową objawiającą się w kobiecości i płodności.

Dlatego kontakt z energią brzozy (poprzez przytulanie drzew, picie soku brzozowego, naparu z młodych liści) jest polecany zwłaszcza kobietom.

Powszechnie, brzoza jest uważana za jedno z najbardziej przyjaznych człowiekowi drzew. Neutralizuje szkodliwe promieniowanie, łagodzi napięcia, pomaga się uspokoić, poprawia samopoczucie.
Według ludowych wierzeń, kawałki brzozy oraz przedmioty z niej wykonane mają moc ochronną (rosyjska bierioza jest identyczna z czasownikiem bieriecz, czyli chronić, i podobna do imienia słowiańskiej bogini matki, Bieregini).
W wielu świętach i obrządkach wykorzystuje się gałęzie lub drewno brzozowe. W rosyjskiej bani (saunie) uczestnicy smagają się wzajemnie witkami brzozowymi.
Szamani z niektórych syberyjskich plemion twierdzą, że brzoza jest Drzewem Świata (Kosmicznym Drzewem).

Kraj pochodzenia: Rosja, Syberia.
Rozmiary:11cmx9cm zewnętrzne, widoczna powierzchnia lusterka około 5,5x5,5cm.
Tutaj sprawdzisz aktualną cenę i dostępność