Żywica cedru - guma do żucia
Guma do żucia „Kedra” nie zawiera cukru, konserwantów ani sztucznych barwników. Wzmacnia zęby i dziąsła, oczyszcza jamę ustną, odświeża oddech. Regularnie stosowana chroni przed próchnicą, kamieniem nazębnym i parodontozą. Ma działanie antyseptyczne i odkażające, pomaga również w leczeniu wrzodów żołądka. W opakowaniu znajduje się 8 gum. Do wyboru są gumy surowe oraz z dodatkami (sproszkowanymi owocami leśnymi lub inne - patrz dół strony)

Skład: Żywica cedrowa (100%) lub żywica modrzewia syberyjskiego (100%)

Waga z opakowaniem - 10 g (waga pojedynczej gumy - ok. 0,8g)

Jak stosować: przed użyciem, potrzymać gumę w ustach przez 10-20 sekund. Nie trzeba gumy rozgryzać, a tylko delikatnie żuć. Stosować 15-20 minut po jedzeniu lub przed jedzeniem. W razie połknięcia nie powoduje żadnych skutków ubocznych. Przy bólu zęba lub dziąsła rozżuć i przyłożyć w bolące miejsce. Jednego kawałka żywicy można używać kilkukrotnie.

Producent: "OOO Megre", Nowosybirsk, Rosja.

"[...]Udowodniono, że żywica cedru jest zdolna przez 4 godziny obronić organizm człowieka od szkodliwego wpływu smogu, spalin, oparów benzyny i farb, dymu z papierosów i innych negatywnych oddziaływań. By otrzymać tę czterogodzinną obronę, wystarczy pożuć żywicę cedru przez 15 minut.[...]"

"[...]Od dawien dawna wykorzystywano żywicę cedrową i otrzymywany z niej balsam przy leczeniu ran, jako środek bakteriobójczy, gojący i zapobiegający infekcjom i powikłaniom. Leczono nią również bóle zębów, przykładając do zęba lub dziąsła. Na Syberii, w jednym z klasztorów obwodu Archangielskiego rośnie ogromny cedr. Jego kora jest mocno zniszczona. Legenda głosi, że w dawnych czasach wierzący, cierpiący na ból zębów, obgryzali pień drzewa. Istniało przekonanie, iż dotykając zębami wypływającej z cedru żywicy, człowiek pozbywa się chorób i bólu zębów oraz dziąseł.[...]”


Dostępne rodzaje gum cedrowych - bez dodatków, z borówką, z żurawiną, z rokitnikiem.
Dostępne rodzaje gum modrzewiowych - z olejem cedrowym, z propolisem, z miętą.
Do paczki wkładamy losowo wybrane rodzaje gum - jeżeli chcesz otrzymać jakiś konkretny smak, zapytaj o jego dostępność przy składaniu zamówienia.

Tutaj sprawdzisz aktualną cenę i dostępność