Cedr syberyjski (sadzonka)

Sadzonki będą dostępne wiosną 2014 roku
Sadzonki Cedru syberyjskiego, o wysokości 40-50 cm, dobrze wyrośnięte, 8-letnie, przystosowane do warunków zewnętrznych, zahartowane.
Po otrzymaniu najlepiej od razu przesadzić w docelowe miejsce. Odporne na mróz, przystosowane do naszego klimatu, ale wrażliwe na wiosenne przymrozki (kwiecień-maj); kiedy w nocy ma być mróz należy je przykryć i ocieplić agrowłókniną, słomą lub innym materiałem.

Cedr lubi być podlewany kilka razy w tygodniu - dobrze jest również zraszać go wodą (np. przy użyciu spryskiwacza) co jakiś czas.

Do prawidłowego rozwoju potrzebuje procesów mikoryzowych w glebie (nasze sadzonki są w szkółce wzbogacone mikoryzą, ale nie zaszkodzi powtórzenie zabiegu). O tym jak stworzyć mikoryzę i o dalszej pielęgnacji można przeczytać tutaj, jak również w literaturze ogrodniczej lub działkowej nt. pielęgnacji drzew iglastych. W przygotowaniu jest tłumaczenie rosyjskojęzycznych porad o hodowli Cedrów.

Uwaga:
Bardzo polecamy odbiór osobisty lub poprzez przesyłki konduktorskie, aby zapobiec uszkodzeniom roślin!

W przypadku braku takich możliwości, cedry są wysyłane pocztą kurierską.


Nie odpowiadamy za uszkodzenia powstałe w czasie transportu oraz na wskutek dalszej nieprawidłowej opieki nad drzewem (przenawożenie, przelanie, zasuszenie, choroby itd.). Na zdjęciu widocznych jest kilka cedrów w zbiorczym opakowaniu.

Maksymalna ilość cedrów w jednym pakiecie: 20.Miniatura


Kraj pochodzenia:
Białoruś