Mąka cedrowa, 400g
Unikalny, naturalny produkt przewyższający wartością odżywczą mięso, ryby i rośliny strączkowe. Pełny witamin i minerałów (w tym krzemu, fosforu, cynku, magnezu i innych), polecany osobom po przebytej chorobie, w trakcie rekonwalescencji, z anemią, osteoporozą, chorobami serca i układu oddechowego. Normalizuje przemianę materii, polecany jako dodatek do posiłków osobom z zaburzeniami trawienia, chorobami żołądka i jelit. Podobnie jak błonnik szybko wywołuje uczucie sytości, co ma niebagatelne znaczenie dla osób, które chcą pozbyć się nadwagi.

Mąka cedrowa to jądra orzechów cedrowych prasowane według specjalnej technologii pozwalającej na zachowanie wszystkich właściwości odżywczych i łatwe wchłanianie przez organizm. Zawiera do 15% węglowodanów i do 40% tłuszczu. Duża zawartość białek (do 44%) i zbilansowanych aminokwasów pozwala zaspokoić wszystkie niedobory białkowe.
Zwiększa odporność i witalność, poprawia krążenie i skład krwi. Dwie łyżki stołowe mąki cedrowej zaspokajają codzienne zapotrzebowanie organizmu na wiele mikroelementów, witamin i aminokwasów.

Produkt rekomendowany zwłaszcza dla kobiet w ciąży i matek karmiących, oraz przy karmieniu małych dzieci, uczulonych na mleko krowie. Nie wywołuje alergii, działa rozgrzewająco i uspokajająco. Z jednego kilograma mąki cedrowej można uzyskać 16 litrów tzw. mleka cedrowego. Mąkę cedrową stosuje się również jako dodatek przy różnego rodzaju wypiekach (chleby, ciasta, naleśniki, placki) oraz jako zagęstnik do sosów czy zup.

Skład: Mąka z nasion cedru syberyjskiego (100%).

Aby otrzymać jedną porcję mleka cedrowego, wystarczy dobrze wymieszać dwie czubate łyżki mąki cedrowej z odrobiną letniej wody do utrzymania jednolitej konsystencji, a potem dolewać wody aby uzyskać pożądane rozcieńczenie. Można dodać miód lub cukier do smaku.
Największą wartość odżywczą ma mąka nie poddawana obróbce termicznej powyżej 40 stopni Celcjusza - w ten sposób zostaną zachowane wszystkie wartości odżywcze, witaminy i enzymy.

Termin ważności - 6 miesięcy od daty produkcji. Waga z opakowaniem - 450 g

Producent: "OOO Megre, Nowosybirsk, Rosja"