Orzechy cedrowe
Delikatne w smaku, mają dużą wartość energetyczną, lecz nie są tuczące. Jako jedne z nielicznych orzechów nie wywołują alergii. Mogą być smacznym dodatkiem do sałatek lub potraw, albo spożywane jako samodzielna przekąska. Wysoka zawartość łatwo przyswajalnego białka oraz szereg witamin
(B1, B2, PP, E) i deficytowych mikroelementów (takich jak miedź, krzem, wanad, molibden, bor, nikiel, srebro, kobalt) czynią orzechy cedrowe znakomitym suplementem diety.

Orzechy cedrowe są dla rdzennych mieszkańców Syberii (obok miodu i ryb) podstawowym źródłem pokarmu. Przygotowują z nich pyszną mąkę, olej, śmietanę i mleko cedrowe, używają do wypieku chleba i placków. Między innymi dzięki takiej diecie Sybiracy słyną z żelaznego zdrowia i długowieczności.

Orzechy cedrowe w skorupkach (1kg lub 100g) nadają się zarówno do spożycia, jak i posadzenia. Mogą być przechowywane dłużej od wyłuskanych orzeszków.

Skorupki (jak i jądra orzechów) są wykorzystywane w produkcji nastojów i nalewek przeciwko chorobom układu pokarmowego, krwi i zapaleniom stawów. Łupiny cedrowe służą także jako dodatek do kąpieli lub wypełnienie do poduszek czy materacy leczniczych. Szczegółowe informacje oraz przepisy na wykorzystanie orzechów i skorupek cedrowych można znaleźć na naszej stronie:
TUTAJ oraz TUTAJ

Skład: Orzechy cedrowe 100%

Dostępne rodzaje:
- orzechy w skorupkach opak. 1kg
- orzechy cedrowe łuskane opak. 100g

Termin ważności - orzechy łuskane 6 miesięcy, orzechy w skorupkach do 24 miesięcy.

Producent: "OOO Megre, Nowosybirsk, Rosja"


Orzechy cedrowe są polecane jako środek pomocny przy kuracji przeciwpasożytniczej wg. Nadieżdy Siemionowej:
Więcej informacji na stronie 153 książki: "Szkoła Zdrowia. Uwolnij się od pasożytów i żyj bez nich"