Żywica cedrowa


1. Skąd się bierze i co zawiera żywica cedrowa?
2. Syberyjska kuracja oczyszczająca żywicą cedrową w oleju cedrowym
3. Inne zastosowania żywicy cedrowej i jej przetworów. Jak przygotować żywicę do użycia. Receptury.
4. Źródła, bibliografia


Skąd się bierze i co zawiera żywica cedrowa?

"Żywice naturalne są wydzielinami roślin drzewiastych. Głównie drzewa iglaste – sosna, świerk, cedr, jodła, a także topola, brzoza, wiśnia – wytwarzają żywicę. Żywica występuje w zbiornikach i kanałach żywicznych korzeni, kory, łodyg. Przy zranieniu drzewa wypływa na zewnątrz, krzepnie i zasklepia ranę. Dzięki właściwościom grzybobójczym i bakteriobójczym chroni roślinę przed przenikaniem szkodliwych mikroorganizmów. Nazwa „żywica” wzięła się stad, że „ ożywia” – goi i balsamuje rany drzewa. Jest mieszaniną olejków eterycznych, terpenów, estrów, kwasów, węglowodorów.

Żywica występująca u gatunków drzew iglastych jest wydzielina składająca się z węglowodorów terpenowych oraz terpenoidów, wśród których przeważają kwasy żywiczne. Poza tymi związkami w żywicy drzew iglastych występują również pochodne alkoholowe terpenów, kwasy tłuszczowe oraz takie związki aromatyczne, jak tropolony i lignany."

W skład żywicy cedrowej (terpentyny) wchodzą kwasy żywiczne (60-80%) – abietynowy, lambertianowy, dekstropinowy, spinowy, itd.; wyższe kwasy tłuszczowe (20-35%) w tym: laurynowy, palmitynowy, palmitooleinowy, oleinowy, stearynowy itd"Cedrowa żywica posiada wysoką jakość, zawiera np. 30% terpentyny i 70% kalafonii. Otrzymywana z niej terpentyna (olejki eteryczne, terpentynowe) zawiera 80% pinenów, które są materiałem podstawowym w syntezie kamfory – znakomitego środka stymulującego pracę układu oddechowego i krążenia. Kamforę stosuje się w leczeniu chorób układu nerwowego, schizofrenii, wchodzi w skład wielu nowoczesnych preparatów leczniczych."[...]

zywica1 "Dawniej żywicę zbierano, kiedy wypływała z naturalnie powstałych uszkodzeń pnia lub gałęzi. Właśnie taka uważana była za jedynie leczniczą, a znachor nie kaleczył drzewa. Cedr posiada ogromną zdolność leczenia swoich „ran”. Badania naukowców wykazują, że podczas żywicowania „rana” zarasta drewnem już w pierwszym roku po wycieku. Z czasem „rany” zarastają całkowicie i drzewa te nie odróżniają się niczym od drzew niepoddanych żywicowaniu." Zbierać należy tylko żywicę która wycieka naturalnie, bez uszkodzenia drzewa. Tylko taka żywica daje maksymalny leczniczy efekt.

Przy zbiorze żywicy dawni ludzie nigdy nie robili zacięć w korze, przenikających do rdzenia drzewa. Uważano, że jeżeli przynosisz szkodę drzewu, to ono nie da tobie ożywczej siły, którą posiada. Dlatego ludzie brali od przyrody tylko to, że oddawała sama.
Jeżeli ktoś ogłasza sprzedaż cedrowej żywicy hurtem (do setek kilogramów i ton), to ona była zdobyta z zadawania ran cedrowi. Taka żywica nadaje się dla produkcji kalafonii i terpentyny, lecz nie do leczenia.


Syberyjska kuracja oczyszczająca żywicą cedrową w oleju

Żywica to bardzo potężny naturalny antyseptyk i antybiotyk w jednym. Przy czym, w odróżnieniu od syntetycznych antybiotyków, chroni naturalną, pożyteczną florę bakteryjną, zwalczając tylko szkodliwe szczepy i patogeny. Czyści krew z bakterii, grzybów, pleśni i wirusów( również z takich, które uważa się za niemożliwe do usunięcia, np. HSV [wirus opryszczki]).
Żywica wyciąga z organizmu toksyny różnego pochodzenia, pozostałości leków, sole metali ciężkich, radionuklidy. Jednak najbardziej zadziwiającą i ważną zdolnością żywicy jest wchodzenie w reakcję z genetyczną strukturą człowieka i korekcja mutacji spowodowanych niesprzyjającą sytuacją ekologiczną, alkoholem, prześwietleniami i USG, wadami i chorobami dziedzicznymi.
Kiedy zaczynacie pić żywicę:

1. Polepsza się wasza odporność – bo żywica jest bardzo mocnym antyseptykiem.

2. We krwi zwiększa się ilość białych krwinek, które zwalczają wirusy i obce patogeny, dzięki czemu pozbywamy się wielu chorobotwórczych wirusów, bakterii i pasożytów. W rezultacie wyzwala się energia, tracona wcześniej na utrzymywanie tych bakterii i pasożytów. Wszystkie gruczoły i organy zaczynają pracować intensywniej i sprawniej.

3. Zaczyna się regeneracja komórek wszystkich tkanek organizmu, czyli oczyszczanie ze złogów i toksyn, z którymi organizm nie mógł sobie poradzić wcześniej. W tym czasie może wystąpić zaostrzenie dawnych lub przewlekłych chorób – wtedy trzeba wyczuć samemu – jeżeli czujemy się bardzo źle, trzeba przerwać oczyszczanie i wrócić do niego znowu po paru tygodniach lub miesiącach, wtedy pójdzie znacznie lżej.

W czasie pełnego cyklu przyjmowania żywicy odbywa się oczyszczenie i wzmocnienie wątroby i narządów krwionośnych, co często prowadzi do samoregulacji ciśnienia krwi. Leczone są również zapalenia woreczka żółciowego i stany zapalne układu pokarmowego (żołądka, jelit), uzdrowiona jest flora bakteryjna jelit, poprawia się przemiana materii. Zwiększa się tonus i ogólna energetyka człowieka.

Jedynym warunkiem dla skuteczności „Syberyjskiego oczyszczania” jest spożywanie głównie świeżych warzyw i owoców, oraz ograniczenie, a najlepiej rezygnacja, z produktów odzwierzęcych. Komórki i tkanki, pozbywając się toksyn i odpadów, powinny otrzymać zdrowy i czysty budulec dla regeneracji organizmu. Po pełnym oczyszczeniu organizmu, dobrze jest jeszcze przez minimum 79 dni nie spożywać mięsa ani ryb.

zywica3


WARIANT A :

Wymagania: 10% żywica cedrowa
I etap: Pierwsze 5 dni oczyszczania stosować pół łyżeczki do herbaty, rano na czczo, 30 minut przed jedzeniem,
Kolejne 15 dni stosować pełną łyżeczkę do herbaty.
Następne 15 dni stosować pełną łyżeczkę deserową (ok. 10 ml)
Potem, 5 dni po pełnej stołowej łyżce.
II etap - od następnego dnia zmniejsza się ilość (5, 15, 15, 5), z powrotem od łyżki stołowej do pół łyżeczki do herbaty na koniec kuracji. Pełny kurs trwa nie mniej niż 79 dni.
................................................
WARIANT B:

Dla przeprowadzenia kuracji, potrzebna będzie strzykawka z podziałką lub zakraplacz, oraz 200 ml 12-12,5%-go balsamu terpentynowego [inna nazwa oleju z żywicą]. Jeśli nie odpowiada wam jego gorzki smak, można popić odrobiną wody. - Pierwszego dnia rano, na czczo, 30 minut przed jedzeniem, wypić 5 kropel balsamu.
- Drugiego dnia – 10 kropli
- Trzeciego dnia – 15 kropli itd. każdego dnia zwiększa się o 5 kropel.
- Czterdziestego dnia – 200 kropli (5ml)
- Czterdziestego pierwszego dnia – 195 kropli, itd. każdego dnia zmniejsza się ilość kropel o pięć.

Cała kuracja oczyszczająca trwa 79 dni.
Podane dozowanie jest odpowiednie dla osoby o średniej budowie ciała. Jeśli ważysz od 80 do 100 kg, lepiej jest wziąć za podstawową jednostkę 7 lub 8 kropel. Jeśli ważysz 100 lub więcej kilogramów, trzeba wziąć za podstawę 10 kropel żywicy. Jeśli za główną jednostkę weźmiesz 7 kropel, będziesz potrzebować 280 ml żywicy. Jeśli 8 kropel, trzeba zaopatrzyć się w 320 ml, a przy dziesięciu kroplach potrzeba 400 ml na całą kurację.
................................................
WARIANT C:

Instrukcja:

- 300 ml 10%-go oleju z żywicą cedrową.
- Strzykawka bez igły (z dokładną miarką do 1/10 ml)

Pierwszego dnia na czczo pijemy 0,2 ml preparatu, po czym przez następne 30 minut nic nie jemy ani nie pijemy.
Drugiego dnia pijemy 0,4 ml,
trzeciego – 0,6 ml i codziennie zwiększamy o 0,2 ml.
Czterdziestego dnia pijemy 8 ml, i potem zmniejszamy ilość, codziennie o 0,2 ml.
Cała kuracja trwa 79 dni.

Przez pierwsze 40 dni stopniowo wchodzi się na wyższy poziom energetyczny, włączają się procesy regeneracyjne. Następne 40 dni utrwala się ten poziom, zazwyczaj w tym czasie najmocniej odczuwa się efekt oczyszczania. Syberyjskie oczyszczanie powtarza się raz do roku.
................................................
WARIANT D: UPROSZCZONY SPOSÓB DLA ZAPRACOWANYCH LUDZI:

Na noc wypić pół łyżeczki do herbaty, 10% oleju z żywicą. Można zapić łyżką wody. Pić przez miesiąc, powtórzyć 2-3 razy w roku.
................................................

zywica2

Inne zastosowania żywicy cedrowej i jej przetworów. Przygotowanie żywicy. Receptury.

Przy twardnieniu żywica nie traci swoich leczniczych właściwości. Trzeba przed zastosowaniem opuścić garnek z żywicą do kąpieli wodnej, rozgrzanej do temperatury 50-60°Z, aeby żywica stała się płynna.

Cedrową żywicą da się wyleczyć niegojącego się wrzody i nawet zaczynającą się gangrenę. Nasączcie żywicą w roztworze olejowym bandaż i przyłóżcie do chorego miejsca. Jeżeli wrzód jest głęboki, skręćcie nasączony kawałeczek bandażu i wciśnijcie we wrzód trochę głębiej, lecz tak, by ogonek sterczał na powierzchni. Kuracja – do pełnego wyzdrowienia.

Dla profilaktyki przed przeziębieniami wystarczy codziennie 1 raz na dzień, po jedzeniu ssać pół łyżeczki żywicy. Ta metoda pomoże wyleczyć anginę w 2-3 dni.

Nierzadko powstają problemy w związku z suchymi odciskami i pęknięciami na stopach nóg. Dobrym sposobem jest przyłożenie żywicy (lub oleju z żywicą cedrową), na ogrzane stopy na noc do chorego miejsca i przyklejenie jej plastrem.

Przy ropnych ranach i wrzodach na skórze stosuje się następującą maść z rozdrobnioną żywicą: Bierzemy równą ilość żywicy, wosku pszczelego, słonecznikowego lub konopnego oleju. Topimy tą mieszankę na ogniu, mieszamy i stosujemy po ostudzeniu jako maść lub okład.

Leczenie wrzodowej choroby żołądka - rano, pół godziny przed jedzeniem, 8—10 minut potrzymać pod językiem nieduży (wielkości ziarnka grochu) kawałeczek cedrowej żywicy. Kuracja — od 3 tygodni do półtora miesiąca.

zywica4 Odchudzanie cedrową żywicą - Z cedrowej żywicy robiono płynny balsam (wyciąg na oleju). Przy dostaniu się na skórę przedostaje się do tkanki podskórnej i powoduje gwałtowne spalanie tłuszczu. W rezultacie po takiej saunie kobiety od razu traciły po 3-4 kg! Cedrowa żywica (balsam) nawilża i uelastycznia skórę, formuje sylwetkę i uwalnia od zwiotczałości. Usuwa toksyny. Organizm sam zaczyna aktywnie spalać tkankę tłuszczową. Po miesiącu takich procedur waga obniża się o 7-10 kg. Co więcej, taka żywiczna sauna leczy wszystkie procesy zapalne na skórze, nawilża naskórek, czyniąc skórę gładką. Wystarczy raz na 2 dni, na 15 minut zrobić sobie taką "kąpiel".

Od dawien dawna dla zapobiegania chorobom zębów i dziąseł stosuje się żywicę drzew iglastych. Rdzenni mieszkańcy Syberii gotują z żywicy placek, tak zwaną sierkę, i potem żują ją. Sierka jest świetnym balsamem dla zębów, chroniąc je na długie lata od problemów. Dobrze jest dawać żuć żywicę dzieciom, kiedy przechodzą formowanie się zębów. To pomaga im rosnąć równymi, śnieżnobiałymi i mocnymi.

Udowodniono, że żywica cedru jest zdolna przez 4 godziny obronić organizm człowieka od szkodliwego wpływu smogu, spalin, oparów benzyny i farb, dymu z papierosów i innych negatywnych oddziaływań. By otrzymać tę czterogodzinną obronę, wystarczy pożuć żywicę cedru przez 15 minut.

Jedynym przeciwwskazaniem do leczenia żywicą jest indywidualna nietolerancja. By dowiedzieć się, czy nie macie alergii na żywicę drzew iglastych, wetrzyjcie kroplę żywicy w skórę, na wewnętrznej stronie przedramienia. Jeżeli przez 12—20 godzin w tym miejscu nie pojawi się poczerwienienie — możecie zaczynać leczenie.


Źródła, bibliografia


Publikacja "Cedr - żywiciel - Uzdrowiciel" lek. med. Andrzej Janus
http://lekcjepiekna.pl/nowe-publikacje/jej-krolewska-mosc-zywica-cedrowa
http://kedr.vedrus-siberia.com/
http://domnz.ru/node/136
http://www.dompribor.ru/articles/10/
http://daralt.narod.ru/chistka.html

zywica5